Seneler önce Avofarm Kâşifleri, macera dolu bir yola çıkmaya karar verdiler. Ancak dünyadaki bütün kıtaların çoktan keşfedildiğini biliyorlardı. Bu nedenle başka bir şey aramaya karar verdiler. Yıllarca tropikal ülkelerde gezdiler, yerli halkla kaynaştılar ve ne aradıklarını en sonunda buldular. Sağlık ve güzelliği taçlandıran, aynı zamanda bedenlerine de iyi gelecek, doğadan gelen bir mucizeyle tanıştılar. Bu mucizenin adı “Avokado” idi.

Etiyopya’da tanıştıkları bu meyvenin yağının faydalarını keşfetmeye başladıkça aradıkları o olağanüstü şeyin avokado olduğuna karar verdiler ve kendilerine “Avofarm Kâşifleri” dediler. Türkiye’nin lider avokado yağı tedarikçisi olan Avofarm markasını 2012 yılında Etiyopya’da kurarak ülkenin ilk avokado yağı üreticisi unvanını aldılar. Bu tadına doyulmaz lezzet sayesinde “Yılın en sağlıklı ürünü” adayı olmaya hak kazandılar. Zamanla yerel kooperatifler ve çiftçilerle iş birliği yapıp güçlendiler. Böylece avokadoları dalından koparıp özel yöntemlerle sıktılar ve Avofarm şişelerine doldurarak bu sağlık ve güzellik iksirini insanlarla buluşturmaya başladılar.

Yolculuk devam ederken, çok değerli özellikleri bulunan başka meyveleri de keşfettiler. Çünkü “sihir” doğanın kendisindeydi. Avustralya’da makedamya ve tatlı badem, Batı Afrika’da kakao, shea ve Sri Lanka’da Hindistan cevizi… Tüm bu meyvelerin heyecan verici özellikleriyle tanıştılar. Her ülkenin kendine has bu mucizevi meyvelerini, o ülkenin çiftçileri ile birlikte topladılar. Böylece yerlilerin yetiştirdiği yerli meyvelerin, doğallığın sırrı olduğunu keşfettiler. Çiftçiler Avofarm Kâşiflerini çok sevdiler. Çünkü ürettikleri değerli meyveler bu sayede daha da kıymetlendi, yağları tüm dünya ile buluştu ve halk geçim kaynağı elde etti.

Tüm meyveler kendi yöresinin gücü ile büyüyor, yeterli olgunluğa geldiklerinde toplanıyor, son teknoloji kullanılarak soğuk sıkım yöntemiyle değerinden hiçbir şey kaybetmeden sıkılıyor, şişeleniyor ve bu değerli yağlar sizlerle buluşuyor. Avofarm Kâşifleri ise, yepyeni keşifleri ortaya çıkartmaya olan tutkularıyla yolculuklarına hız kesmeden devam ediyor.

Misyonumuz

Avofarm; atacağı her adımda önce “tüketici” diyerek aldığı tüm yorumları ve tüketici ihtiyaçlarını önemsiyor. Sağlıklı ve lezzetli ürün portföyünü sürekli zenginleştirmeye tüm hızıyla devam ederken, sektörün dinamiklerini her an takip ediyor. Yeniliğe ve gelişime olan tutkusunu ise yeni ürün gruplarını Avofarm markası adı altında toplayarak fark yaratmayı amaçlıyor.

Vizyonumuz

Avofarm; “Sağlık ve Güzellik” sloganı ile geliştirdiği ve ortaya çıkardığı her yeni ürün için doğal içerikler oluşturuyor. Avofarm markalı ürünler şu anda önde gelen pek çok zincir markette, 6,000’den fazla satış noktası ve tüm online kanallarda yer almakta. Markanın gelecek hedefi ise en kaliteli hammaddelerden ürettiği %100 doğal, katkısız ve koruyucu içermeyen ürünlerini tüketiciden aldığı güven ve destekle global bir marka haline getirmek.